سلام بیزینس

یکشنبه 2 آبان 1400
2021 October 24

انضباط شخصی
    
تعداد بازدید: 4599
         
دسته بندی : عمومی
    
تاریخ درج خبر : 1398/6/25

انضباط شخصی یعنی کاری را که میدانی درست است را انجام دهید گرچه این کار سخت باشد ولی باید آن را انجام دهید .

انضباط شخصی یعنی بتوانید احساسات خود را کنترل کنید و بر ضعف های تان غلبه کنید.
انضباط شخصی یعنی کاری را که میدانی درست است را انجام دهید گرچه این کار سخت باشد ولی باید آن را انجام دهید .
دلیل موفقیت افراد موفق و تلاش مستمر و بی توقف است کار و تلاش زیاد و تسلیم نشدن و پافشاری و کنترل احساسات باعث پیشرفت افراد موفق می‌شود.
موفقیت از نظر کاپ ماینر ۱۰۰۰ اصل است که در چهار کتاب جمع آوری کرده است و کلید موفقیت را انضباط شخصی می داند توانایی شخص در انجام دادن کارچه آن کار را دوست داشته باشد چه نه ،کلید موفقیت است.
ناپلین با افراد موفق صحبت می کرد و کتاب شاه کلید موفقیت را نوشت و در آخر این کتاب در خط آخر کتاب شاه کلید موفقیت را که انضباط شخصی و کنترل احساسات است را بیان کرد.
دکتر اردو آرد بین فیل در تحقیق ۵۰ ساله خود متوجه شد که چرا بعضی افراد از دیگران موفق تر هستند و متوجه شد که چشم انداز زمان، کلید کار است یعنی برای یک یا دو ماه آینده خود برنامه دارید و یا برنامه ریزی کرده اید و طرح ریخته اید؛ و متوجه شد که در سطوح مختلف جامعه از فقیران و ثروتمندان افراد موفق آینده‌نگر هستند اگر کسی در بلند مدت موفق باشد یعنی در کوتاه مدت موفق بوده است.
برای به موفقیت رسیدن باید قربانی کنید در لذت های خود تاخیر بیندازید تا در بلندمدت لذت های بیشتری داشته باشید انسان های موفق ابتدا کارهای سخت را انجام می‌دهند و احساسات خود را کنترل می‌کند و لذت های زودگذر را قربانی می کنند و بعد، از پا داشت کار خود لذت می برند افراد باید برای رسیدن به موفقیت 1.زود بیدار می شوند2. پول ذخیره کنند 3.سخت کار می کنند وحتی مدت زمان زیادی را صرف آموزش دادن فرزندان خود کنند.آدم های موفق عادت های موفق دارند یعنی به انجام کارهای سخت عادت دارند و در ناخودآگاه آنها ثبت خواهد شد . اگر بتوانید عادت های خود را عوض کنید تمرین انضباط شخصی برایتان راحت‌تر می‌شود
گوته می گوید: هر چیزی قبل از اینکه راحت شود سخت است پس عادت کردن به انضباط شخصی کار سختی است و باید صبور باشید. زندگی یک نبرد است هر روز صبح که بیدار می شوید به خودتان می گویید که می تونم یه کم دیگه بخوابم، می‌گویید آیا باید از مهمترین کار شروع کنم یا از راحت ترین کار. هر روز باید برای موفقیت با تمایلات تان بجنگید. گفته می‌شود که ۲۱ روز یا بعضی اوقات چهل روز طول میکشد تا به یک چیز جدید عادت کنیم پس می توانید عادت کنید.
آلبرت گرین پدیده ای را کشف کرد که نام آن را مخرج مشترک موفقیت گذاشت 11 سال با مردم مصاحبه کرد و نتیجه مخرج مشترک را در کتابش نوشت تمام افراد موفق کارهایی را انجام می‌دهند و انجام داده‌اند که مابقی مردم حاضر به انجام آنها نیستند. مثل: ورزش و عرق کردن و تحمل سختی برای رسیدن به اندام خوب و سلامتی باید بهای آن را پرداخت کرد.

۹ گام انضباط شخصی:
گام اول در انضباط شخصی: انضباط تفکر روشن در برابر تفکرات مبهم
در بیشتر اوقات همه انسان ها به گونه ای فکر می کنند و از خود سوال می کنند که مهم ترین کار در هر نوع شغل و کسب وکاری چه چیزی می تواند باشد؟ به قول برایان که میگه ” بعضی ها فکر می کنند، بعضی ها فکر می کنند که دارند فکر می کنند و اکثریت انسان ها ترجیح می دهند بمیرند تا فکر نکنند “.
در اصل فکر روشن و شفاف خیلی مهم است، بلکه کیفیت تفکرات شما ارتباط متقابلی با کیفیت تصمیمات و انتخابات شما دارد مثلأ هر چقدر کیفیت تفکر شما بالاتر و بیشتر باشد. در مقابل کیفیت تصمیمات شما بالاتر و جامع تر خواهد گشت. پس تمرین کنید کیفیت تفکرات خودتون را افزایش دهید. کلیه تصمیمات افراد در آینده حاوی نتایجی می شوند که آن نتیجه کیفیت تصمیمات شما را مشخص می کند و همه این جزئیات و زنجیره به نقطه ی اصلی یعنی همان نوع فکر کردن شما و تفکر شما بر می گردد.
” توماس ادیسون “: فکر کردن یکی از سخت ترین نوع انضباط شخصی است. تفکر و اندیشه از انسان انرژی زیادی می گیرد به علت اینکه انسان با حواس پرتی و سردرگمی بسیاری مواجه شده است. با وجود این شلوغی ذهن فکر کردن غیر ممکن هست. یک راه حل مناسب برای تمرین خوب فکر کردن به شما آموزش می دهم ابتدا باید چند تکنیکی که عرض می کنم را تمرین داشته باشید.
1. برای فکر کردن حتمأ باید Time زمان صرف کنید و بازه های برنامه یزی شده زمانی طولانی اختصاص دهید (تصمیماتی که سریع گرفته می شوند معمولأ اشتباه نتیجه می دهند مخصوصأ تصمیمات در مورد انسان ها و پول، اگر می خواهید نتیجه دراز مدت خوبی بگیرید قبل از هر تصمیم خوب و طولانی فکر کنید. هر چقدر بیشتر دقت کنید. کیفیت تصمیم گیری بیشتر و نتیجه بهتری خواهید گرفت. انسان های موفق با تجربه این نکته را تأیید می کنند برای هر تصمیم مهم وقت زیادی صرف کنید حداقل برای شروع بین ۳۰ دقیقه الی ۱ ساعت با خودتون خلوت کنید. نگامی که به مشکل و تصمیم بزرگی برخوردید حتمأ این کار را انجام دهید.
2. خلوت کردن یکی از بهترین ابزارهای بشریت هست. بدون مزاحمت می تونید به پیاده روی بروید و قدم بزنید و فقط وفقط در موضوع مدنظر خود فکر کنید. اگر در سکوت نشستید و هیچ چیزی مزاحم شما نشود بسیار عالی است. اگرچه برای بارهای ابتدایی کمی سخت هست مدت ۲۵ الی ۳۰ دقیقه ذهن شما به آرامش می رسد و راه حل مشکل خود به خود به ذهن شما خواهد رسید همانند معجزه برا شماست در کل با تمرین فکر کردن شما ضمیر ناخودآگاه و الهامات خودتون را فعال می کنید و سپس زوایای مشکل نمایان می شود و دقیقأ راه حل آن به ذهن شما می رسد با تمرین بیشتر می تونید کم کم صدای درونی خودتان را بشنوید.
3. یک برگه کاغذ بردارید و تمام مسأعل و جزئیات را یادداشت کنید. با دیدن نوشته ها به آن فکر کنید و تمام چیز هایی که به ذهنتون می رسد را بنویسید. در همین بین کم کم راه حل هم به ذهنتون خواهد رسید و همینطور می تونید از فردی که اطمینان دارید کمک بگیرید سوال و مشکل تون را مطرح کنید و از او بخواهید راهنمایی تون کند.
این نکته را همیشه به یاد داشته باشید کلید مهم در خوب فکر کردن این هست که از انجام دادن کاری متفاوت ترس نداشته باشید نترسید. همه احتمالات شما اشتباه باشند. قدرت مقابله با آن را داشته باشید و احتمال اینکه تا به حال در مسأله ای اشتباه فکر می کردید را مد نظر بگیرید و این کارباعث می شود ذهنتان کارآمد تر شود و همه احتمالات کل را ببینید.
پس یادتون باشه اولین گام ” تفکر روشن ” هست که از مهمترین و موثر ترین گام انضباط شخصی از نظر همه ی افراد موفق دنیاست که از آن استفاده کرده اند.
گام دوم در انضباط شخصی: تعیین اهداف روزانه
گام دوم هم بسیار مهم است. می تواند تغییرات بسزایی در زندگی شما ایجاد کند . پس از مهم بودن آن به سادگی نگذرید. تمرکز برای موفقیت یکی از لزومات هست. بعضی مهارت های شما در موفقیت به شما کمک می کنند. ولی تمرکز امری بسیار ضروری هست. حتمأ باید بر هدفتون تمرکز کنید اگر نتوانید متمرکز بشوید و باید برای فردی دیگر کار کنید تا شما را وادار به تمرکز بر کاری کنید. با تعیین نمودن هدف می توانید خودت را بر آن هدف متمرکز کنید و به آن هدف برسید که این امر با تمرین و ممارست دست یافتنی هست.

دراین گام تعیین اهداف روزانه از خودتون سوال کنید چه هدفی دارید؟ از زندگی چه چیز هایی می خواهید؟ چه کاری میخواهید انجام دهید؟
به پاسخ این سوالات خود فکر کنید تا خودتان را محک بزنید که برای خود هدفی دارید یا نه ! بیشتر افراد پاسخی برای سوالات خود ندارند به علت اینکه آنها سردرگم مشکلات زندگی خود شده اند و هدف خود را گم کرده اند.
برای مثال تصور کنید شما ۳۰۰ میلیون تومان پود به دست آورده باشید همزمان بیمار می شوید و دکتر عمر باقی مانده شما را ۱۰ سال دیگر تضمین می کند. در این شرایط عمر ۱۰ ساله خود چه چیزی از زندگی پیش رو می خواهید؟ چه کاری رو بیشتر از قبل انجام می دهید؟ چه کاری را اصلأ انجام نمی دادید؟ برای آن چیزی که قصد انجامش را دارید هیچ محدودیتی ایجاد نکنید. از تکنیک موثر عصای جادویی استفاده کنید. تصور داشته باشید یک عصای اعجاب انگیز جادویی همراه دارید و با آن به همه چیز خواهید رسید. اگر همچنین انرژی داشتید چه چیزی را تغییر می دادید؟
بیشتر افراد خودشون را آنقدر درگیر مشکلات زندگی کرده اند که قادر به تصمیم گیری نیستند و اهداف خود را گم کرده اند.
برای تعیین اهداف روزانه خود باید ابتدا یک دفترچه آماده کنید و ۱۰ هدف برای یک سال آینده خود یادداشت کنید توجه کنید که همه هدفهایتون را به صورت قطعی بنویسید مثلأ در حال حاظر به آن هدف رسیده اید.
به خودتون نگید من می خواهم در یک سال آینده اگر شد ۲۰ میلیون درآمد دارم! بنویسید من حتمأ در یک سال آینده ۲۰ میلیون درآمد دارم. همیشه برای تمامی اهداف نوشته شده خود زمان تعیین کنید هنگامی که اهداف را یادداشت کردید مطمعن باشید آنها مثبت هستند.
اهدافتون را به صورت قطعی یادداشت کنید به خودتون ایمان داشته باشید.
همینطور که عرض کردم ۱۰ هدف تعیین کنید و اگر از ۱۰ مورد بیشتر شد به بقیه اضافه کنید حتی تا ۵۰ مورد هم می تونید تعیین کنید. امأ از ۱۰ مورد کمتر نشود. هر روز اهدافی خود را در برگه ای جداگانه باز نویسی کنید تا در ضمیر ناخودآگاه شما ذخیره شود. در همین جا به شما قول می دهم اگر یک ماه از این تکنیک استفاده کنید. تأثیر بسیار زیادی در زندگی شما خواهد گذاشت. هر فردی از تکنیک عصای جادویی استفاده نموده بسیار موفق بوده است.


گام سوم در انضباط شخصی: مدیریت زمان روزانه
در این گام سوم انضباط شخصی یک قانونی وجود دارد در خط بعد توضیح می دهم.
هر یک دقیقه ای که صرف در نوشتن برنامه آینده خود داشته باشید. ده دقیقه time در هنگام اجرای آن برنامه و کار صرفه جویی می کنید. پس به خودتون آموزش دهید قبل از شروع روز کاری از قبل برنامه ریزی برای آن روز کرده باشید. زمان بسیار زیادی را برای شما صرفه جویی می کند و با توجه به تحقیقات کارشناسان بازدهی شما هم در هنگام انجام کار ۲۵ % الی ۵۰ % افزایش می یابد.
اگر کارهای روزانه شما از روی برنامه ریزی انجام نشود قطعأ بدونید که شما دارید به هر اتفاقی که در حال رخ دادن هست پاسخ می دهید و کاملأ برده شده اید اگر برنامه داشته باشید از روی آن شروع خواهید کرد و در مسیر خود گام برمی دارید.
حالا برای اجرا و تمرین مدیریت زمان برنامه ریزی فردای خود باید یک لیست تهیه کنید. یک برگه بردارید و تمام کارهای فردای خود را بنویسید. بهترین زمان نوشتن لیست شب قبل از خواب هست این موقع نوشتن لیست باعث می شود ضمیر ناخودآگاه شما بر روی لیست فردای شما فکر کند. تا روز آینده با ایده های خوب برای اجرای آن لیست از خواب بیدار شوید دقیقأ همین ایده ها نقشه های شما برای بهتر انجام دادن کار هایتان می شود.
اگر در طول روز هم کار جدیدی پیش آمد به لیست خود اضافه کنید اگر همه کارهایتان را قبل از شروع بنویسید به شما کمک می شود. بر زندگی خود کنترل داشته باشید . سپس از نوشتن لیست آنها را اولویت بندی کنید قانون ۸۰ به ۲۰ را همیشه یادتون باشه یعنی اینکه فقط ۲۰ % کارهای داخل لیست شما ۸۰ % ارزش کل لیست شما دارا هستند.

اولویت بندی کارهای روزانه در انضباط شخصی:
A. کاری هست که خیلی مهم هست و باید انجام بدهید. اگر انجام نشود عواقب زیادی در پی دارد. مانند: ملاقات با رئیس
B. کاری هست که همانند A مهم است. اما اگر نتوانستید انجامش دهید عواقب آن از A کمتر هست. مانند: چک کردن گوشی موبایل و…
C. کاری هست که انجام دادنش خوب هست و به آن علاقه مند هستید مانند: خواندن روزنامه، مجله ولی این کارها سودی برای شما ندارد.تا هنگامی که کار A انجام نشده در لیست دارید. به سراغ کار B نروید و همینطور وقتی کارهای B باقی مانده است. سراغ کار C نروید و تا انتهای لیست این قانون را همیشه اجرا کنید.
D. کاری هست که آن را می توانید به فرد دیگری واگذار کنید تا به جای شما انجامش دهد.
نکته مهم در مدیریت زمان اینکه هنگامی که لیست خود را می نویسید و اولویت بندی می کنید که به ترتیب انجام دهید باید به کارهایی که نباید انجام دهید هم فکر کنید. کارهایی که می توان از لیست حذف کنید تا زمان بیشتری برای بقیه لیست باقی بماند.
حالا هنگامی که لیست برنامه ریزی شما تکمیل شد هرکدام از ۴ نوع (A.B.C.D) را دوباره اولویت بندی کنید و تقسیم بندی کنید اگر کاری بی فایده وجود دارد اصلأ آن را انجام ندهید. گام سوم از سخت ترین مورد انضباط شخصی است.
و انضباط مدیریت زمان قابلیت دارد بر روی هر ۸ گام بعدی تأثیر بگذارد.

گام چهارم در راه رسیدن به انضباط شخصی: جرأت داشتن و شجاع بودن
در این گام از یکی از گام های انضباط شخصی شما باید به گونه ای شجاع و با جرأت باشید خود را مجبور کنید. به کاری باید انجام شود یکی از بزرگ ترین مانع در راه رسیدن به موفقیت ترس از شکست خوردن هست. انسان می ترسد که پول ،زمان و سرمایه خودش را از دست بدهد منشأ همه این ترس ها به کودکی انسان برمی گردد باید بگم تنها راهی برای موفقیت غلبه بر این ترس هاست وقتی انسان می ترسد با خود می گوید ” نمی تونم ” و همین ترس در پشت جمله ” من نمی تونم ” پنهان می شود.
طبق نظرسخنی در سراسر دنیا حدودأ ۸۰% انسان ها از اشتباه کردن ترس دارند چرا؟ به علت اینکه هنگامی که کودک بودید و از آن زمان اشتباه می کردید و از ریسک نمودن دوری داشته اید. شما باید بر این حس خود غلبه کنید تا بتونید قدرت ها خود را به مرحله عمل برسانید.
جرأت داشتن در مقابل ترس ها می تواند با تمرین و تکرار به عادت تبدیل شود. در هر موقع به جرأت داشتن احتیاج داشتید آن را تمرین کنید. ” ارسطو دانشمند اروپایی در موردش گفته: اگر می خواهید به چیزی که ندارید برسید جوری رفتار کنید که آن را از قبل داشته اید تا به آن برسید ” و یکی دیگر از فیلسوف ها ” امرسون “در این مورد گفته: کارهایی که از آن می ترسید را انجام دهید تا ترس های شما از بین بروند، مهم این نیس چه اتفاقی می افتد شما فقط و فقط با آن روبرو شوید مانند: ترس از شغلی جدید برای شما که تجربه ای کافی و یا حتی علاقه ای در آن زمینه نداشته اید و از شروع آن شغل ترس دارید با جرأت شروع کنید. تا ترس از شما دور شود بهتون قول می دهم شما می تونید با این ترس ها مقابله کنید یکی از موثر ترین گام از انضباط شخصی است.
شما با تمرین مبارزه با ترس می تونید روز به روز قوی تر شوید و با ترس های بزرگتر خود مبارزه کنید تا متوجه شوید. اصولأ ترس وجود خارجی ندارد و این در فکر و ذهن شما بوده است همینطور جمله ” من نمی تونم ” ترس ایجاد می کند. جمله ” من می تونم این کار را انجام دهم ترس را از بین می برد “حالا به خودتون هزاران بار بگید و تکرار کنید تا محکم تر شوید و ترس از بین برود.
یک تمرین و تکنیک: ابتدا فکر کنید در زندگی از چه چیزهایی می ترسید؟ سپس خودتون را در روبروی آن قرار دهید به چالش بکشید! با خودت تکرار کنید که می خواهید آن را انجام دهید و ترس را شکست دهید و پیروز شوید. همین تمرین باعث می شود تغییر زیادی پیدا می کنید و محکم تر از قبل پیش به سوی اهداف خود حرکت خواهید نمود.

گام پنجم در انضباط شخصی: عادت های خوب تندرستی و سلامت
شما باید هدف تون از زندگی گونه ای باشد که صد سال با بدن سالم و سلامت زندگی کنید. طبق آمار میزان طول عمر مردم آمریکا به ۸۰ سال می رسد ممکن هست کمی بیشتر از ۸۰سال عمر کنند و حتی بیشتر تا ۱۰۰ سال هم عمر داشته باشند. همینطور که شما فرد باهوش تر هستید از میانگین ۸۰ سال بیشتر تا ۹۵ سال عمر کنید پس هدفتون ۱۰۰ سال باشد.
از خودت بپرسید که برای ۱۰۰ سال عمر بایدچه گونه زندگی کنم تا سلامت باشم؟ ابتدا بدن سالم خود را ترسیم کنید. یک لیست آماده کنید و این را هم یادتون باشه که در کودکی بدن سالمی داشته اید و حال سلامت نیستید. کاملأ مقصر خودتون هستید که به بدن خود رسیدگی نکردید. کلید سلامت بدن در انضباط شخصی این نکته هست ” کمتر بخوریید و بیشتر ورزش کنید ” همیشه هر روز عادت داشته باشید. ورزش کنید مخصوصأ در صبح ها به پیاده روی، دوچرخه سواری بروید تا در طول روز بدن به کالری سوزاندن ادامه دهد و اینکه شما یک کار جدیدی آغاز کردید.
اکثر افراد موفق ساعت پنچ صبح بیدار می شوند روزی یک ساعت ورزش می کنند و بعد برنامه ریزی روزانه خود اجرا می کنند. ورزش نمودن در صبح باعث ترشح ماده ای به نام “ اندورفین ” می نماید که باعث شادی و خلاقیت را افزایش می دهد. ورزش روزانه حالت روحی و جسمی شما را بهبود می بخشد.
افرادی که وزن اضافی دارند این نکته مهم را در برنامه غذایی خود قرار دهند، اینکه سه ماده سفید و همان سم سفید را از برنامه غذایی خود حذف کنید
• سم سفید اول: هر چیزی داخلش آرد سفید به کار رفته است مثل نان و…
• سم سفید دوم: شکر Suger هر مواد غذایی که در آن شکر بکار رفته مانند : نوشابه و دسر و…
• سم سفید سوم: نمک
در کل هر سه مورد تأثیر گذاری خوبی داراست اما نخوردن نمک تسریع زیادی در کاهش وزن می کند و استفاده سبزیجات، میوه و مواد پروتئینی در سلامتی شما موثر است. روزی ۸ لیوان آب بنوشید تا کل سیستم بدن را شستشو دهید. شام را قبل از ۶ عصر میل فرمایید. بدن شما هر چیزی بعد از ۶ عصر بخورید در خود ذخیره می نماید و نکته آخر اینکه حتمأ سالی دوبار به دندان پزشکی بروید دندان خود را چک کنید و سالی یک بار کل بدن را چکاب کنید.

گام ششم انضباط شخصی: سرمایه گذاری و ذخیره سرمایه
همه انسان ها اهداف بزرگی دارند. از لحاظ مالی مستقل باشند و بزرگ ترین نگرانی اینکه از بدهی و قرض های خود خلاص بشوند و بزرگ ترین ترس انسان از فقر هست دارا بودن “استقلال مالی ” باعث راضی بودن شما از زندگی می شود انضباط شخصی در این گام به شما آموزش می دهد چگونه سرمایه گذاری کنید افراد زیادی از این مرحله به خوبی استفاده داشته اند و از بدهی و قرض خلاصی یافته اند.
شما باید برای خارج شدن از قرض و بدهی برنامه ریزی داشته باشید. یک نکته مهم از فردی موفق شنیدم که می گفت ما تا هنگامی که جوان هستیم پولمان را خرج می کنیم و لذت می بریم و همینطور که بزرگتر وبالغ تر شدیم پول را خرج خوشحال شدنمان می کنیم. همین باعث از دست دادن پول می شود باید خود را عادت دهید پول خود را کم کم پس انداز کنید این ایده برای رسیدن به استقلال مالی خیلی جذاب هست.
قانون اصلی رسیدن به استقلال مالی این هست که هر ماه ۱۰% الی ۲۰% حقوق خود را در بانک ذخیره کنید. هر ماه درصد ذخیره را بیشتر کنید برای مثال: پول خود را در بازار سهام، بورس، سکه و ارز… سرمایه گذاری کنید اگر برای شما سخت است از ۱% شروع کنید. هرماه پس انداز کنید و هر ماه درصد را افزایش دهید در مدت یک سال عادت می کنید که با میزان ۸۰% الی ۹۰% درصد حقوقتان زندگی کنید. انضباط شخصی داشته باشید و طرز تفکر شما از پول خرج کردن به ذخیره پول تغییر خواهد کرد.
نکته مهم دیگر اینکه هنگامی که قصد خرید بزرگی دارید به مدت یک ماه آن را به تأخیر بیاندازید و یا اینکه منصرف شوید. اگر قصد خرید هر چیزی دارید برای ۳۰ روز درمورد آن تحقیق کنید و بهش فکر کنید. در اکثر موارد یا منصرف می شوید یا محصول بهتر خریداری می کنید حتی می تونید به جای خرید محصول نو ، کالای دست دوم بخرید با این کار می تونید مقدار اضافی پول خود را ذخیره و سرمایه گذاری کنید.
در هنگام سرمایه گذاری یک ماه در موردش تحقیق کنید. تا اشتباه نکنید اگر زود تصمیم بگیرید ضرر خواهید کرد. بیشتر در کسب و کارهایی که اطلاعات دارید سرمایه گذاری کنید. یکی از دلایل مهم ذخیره پول اینکه که به شما حس آزادی القا می کند درصورت بیکار شدن به هر علتی می تونید از پول سرمایه خود استفاده کنید تا شغل جدیدی پیدا کنید و دوم اینکه به شما فرصت می دهد مثلأ اگر فرصتی برای سرمایه گذاری برای شما به وجود آمد می تونید استفاده کنید.

گام هفتم انضباط شخصی: سخت کارنمودن و پشتکار مستمر
کسانی که پولدار و موفق شده اند دارای انرژی خاصی یا هیچ تفاوتی با باقی انسان های روی کره زمین ندارند. آنها فقط قادر به سخت کار نمودن و بیشتر کار کردن هستند. اکثرا آنها در مدت ۵ الی ۱۵ سال هر یک هفته به مدل ۶۰ تا ۷۵ ساعت انجام می دادند و در حالی که بقیه افراد در هر یک هفته ۵ روز فقط سرکار می روند و همان ۵ روز جدی و پرتلاش کار نمی کنند هر مقدار بیشتر کار کنید شانس و پول بیشتری دارید.
طبق محاسبات در کشور آمریکا میانگین ساعت کاری در هر هفته ۳۲ ساعت هست و در کشور فرانسه ۳۵ ساعت هست. “موسسه رابرت” تحقیقاتی انجام داده که اکثر افراد شاغل ۵۰% زمان کاری خود را صرف ( غذا خوردن ، صحبت با دوستان ، جستجو در اینترنت و خواندن مجله ،روزنامه ) می کنند.
وقتی گام های انضباط شخصی را به خوبی طی کنید. خود را در جهت رسیدن به موفقیت آماده می سازید و همه ای قانون ها را به یاد بسپارید تا موفق و پولدار شوید. همیشه هنگام کار تمام انرژی خود را صرف کار کنید و تمرکز داشته باشید برای دو برابر نمودن درآمد و کیفیت بازدهی خود یک راه بهتون معرفی میکنم.
اینکه کار خود را یک ساعت زودتر شروع کنید وقتی زودتر شروع کنید. از بقیه جلوتر هستید و زمان ناهار را کم کنید و متمرکز کار کنید زمان را از دست ندهید و می تونید یک ساعت هم بیشتر از بقیه کار کنید اکثرا افراد موفق همین راه را به کار برده اند. همین گام در آینده آنها نتایج بسیار خیره کننده بدست آورده اند و به نظر من شانس وجود خارجی ندارد چون هر چیزی با تلاش محقق خواهد شد.

گام هشتم انضباط شخصی: یادگیری مستمر و بی وقفه
اگر مایلید بیشتر پول در بیاورید هر چقدر بیشتر یاد بگیرید. همان قدر درآمدتان هم افزایش می یابد. همیشه سعی کنید زمان مطالعه خود را افزایش بدهید. مثلأ صبح و عصر نیم ساعت مطالعه کنید که در طول یک سال حدودأ ۵۶ کتاب مطالعه خواهید کرد. که متأسفانه افراد بزرگسال حتی درسال یک کتاب هم نمی خوانند همین مقدار ۵۶ کتاب برابر می شود. با مدرک دکترا در سال برابر می شود و با این روش می تونید اطلاعات خودتان را درمورد کارتان افزایش دهید.
یکی از بهترین افراد در محل کار خود بشوید بر روی درآمدتان هم تأثیر می گذارد و یک تکنیک دیگر می توانید در ماشین خود به کتاب های صوتی گوش کنید. به سمینارها در زمینه کاری خود بروید تا اطلاعات و تجربه شما در یک ساعت شرکت در سمینار بیشتر شود. تا بتونید با اطلاعاتی که از آن سمینار کسب می کنید موجب شود درآمد شما چند برابر شود. یادتون باشه هر مقدار بیشتر یاد بگیرید بیشتر درآمد کسب می کنید. مزایای یادگیری بی وقفه می تواند یکی دیگر از موارد انضباط شخصی به حساب بیاید و زندگی شما را دگرگون کند.
گام نهم:(انضباط شخصی گام نهایی) ثبات قدم
گام نهایی برای رسیدن به انضباط شخصی و از مهم ترین گام ” ثبات قدم “می باشد. سعی شما هنگامی به نتیجه خواهید رسید که در کار سماجت و پشتکار داشته باشید. تا موفق شوید با وجود موانع و مشکلاتی که در پیش روی شما هست شما باید به راه خود ادامه دهید و شجاعت داشته باشید به نظر من شجاعت به دو قسمت تقسیم می شود:
اول: شجاعت آغاز کار، بدون اینکه به انتهای کار نگاه کنید با شجاعت کار خود را شروع کنید.
دوم: شهامت ادامه دادن هست، شما باید با وجود خستگی و نا امیدی به راهی که شروع کردید ادامه دهید.
سماجتی که دارید نشان دهنده اعتماد شما به کاری که در حال انجام شدن هستید. اما اگر به ارزش و درستی کاری که انجام می دهید اعتقاد ندارید. پس بی توجه ادامه می دهید در نتیجه هر مقداری بیشتر به کارخود اعتقاد داشته باشید. سماجت شما افزایش می یابد و همین افزایش باعث می شود احساس بهتری به خود پیدا می کنید و روحیه نیز تقویت می شود. سماجت امری کاملأ ضروری است چون هنگامی که در ناامیدی به کار ادامه می دهید. در کل شخصیت خودتون را محکم و قدرت مند می نمایید یک انسان جدید و قوی می سازید.
جمع بندی و کلام آخر
هر چیزی که برای شما اتفاق می افتد یک امتحان و آزمون هست هر دقیقه حس می کنید در حال توقف هستید. اما باید یادتون باشه شما در آزمون بسیار مهمی قرار دارید و هیچ وقت نباید در این مسیر تسلیم شوید خود را بازنده احساس کنید. ادامه راه را با قدرت و سماجت خود به پایان برسانید. اما برای عادت نمودن به شرایط و انجام همه مراحل انضباط شخصی نیاز به تمرین و تمرکز مناسبی هست. در ابتدای راه ترس ها را از خود دور کنید و با پشتکار سعی در تغییر در زندگی خود داشته باشید.

اگر شما بتوانید احساسات، عواطف و انرژی های منفی درون خود را کنترل نمایید و ضعف های خود را از بین ببرید هفت فایده و مزایا بسیار خوبی داراست:

1. موفق شدن شما در هدف ۱۰۰% تضمین می شود.

2.هنگامی که تمرین در کنترل خود دارید مرحله به مرحله کار سرعت و کیفیتش بالاتر می رود.

3.درآمد شما در هر کسب و کاری هستید افزایش می یابد و در رتبه خود ارتقاء می یابید.

4. حس و قدرت شما افزایش می یابد و قابلیت انجام هر کاری را پیدا می کنید.

5. وقتی خودتان را کنترل کنید می تونید به شخصیت خود بیشتر احترام بگذارید.

6. هر مقدار بیشتر بر خود کنترل داشته باشید اعتماد به نفس بیشتری دارید و از شکست خوردن دیگر ترسی ندارید.

7. قدرت رسیدن به هر هدفی را پیدا می کنید با همه اصول انضباط شخصی و همیشه موفق خواهید شد.

این نکته خیلی مهم را به شما گوشزد می کنم: همیشه یادتون باشه اگر هر ۹ گام را به درستی و کامل به ترتیب انجام دهید. به انضباط شخصی خواهید رسید اگر نقصی در هر یک از گام داشته باشید تأثیر منفی بر ۸ مورد باقی خواهد گذاشت، پس از همان ابتدا با قدمی استوار و همتی بالا شروع کنید و با انضباط شخصی به برتری های شخصیتی خواهید رسید.

 

 

از   3   رای
7.25

  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
shirane بهاری 8/5/1399
بسیار مفید بود و فیض بردیم . ممنون از اطلاعات خوبتون